AKTUALITY ČTK O NÁS NAPSALA UMĚLCI V NAŠÍ GALERII ARCHIV VÝSTAV SLUŽBY
otevírací doba AD GALERIE GALERIE BARBARA ATELIER DUKE KONTAKT    O GALERII

O galerii

Galerie de Lara vznikla v roce 1990 z iniciativy Pavly a Mirka Brýdlových jako první soukromá galerie v Litomyšli. Její jméno odkazuje k litomyšlské historii - španělské šlechtičně Marii Manrique de Lara, manželce Vratislava z Pernštejna, majitele litomyšlského panství a stavitele chlouby Litomyšle – renesančního zámku. Marie Manrique de Lara a Vratislav z Pernštejna se opět jako dvojice sešli, tentokrát na litomyšlském náměstí, kde společnost Galerii de Lara dělá sousední Vinárna u Vratislava.

První dva roky galerie sídlila na náměstí v čp.126 – dnes zde najdeme knihkupectví Paseka a optiku. Jedna ze dvou místností sloužila v této době jako výstavní síň. V roce 1992 se galerie přestěhovala do skromnějších prostorů do domu čp.137 na dolní konec litomyšlského náměstí a slouží v současné době především jako prodejní galerie.

V roce 2000 se spolumajitelkou a následně majitelkou galerie stala Marie Zoubková, po 12 letech, v únoru 2012,  galerii převzala Alena Dudychová.

Hlavním zaměřením galerie je prodej grafiky, obrazů a plastiky, ale také keramiky, skla, šperků, loutek, hraček a užitého umění. Lze zde například zakoupit díla Adolfa Borna, Jiřího Dudychy, Ivy Hüttnerové, Václava Macháně, Jana Odvárky, Emmy Srncové, Jaroslava Šerých, Jiřího Šindlera,  Olbrama Zoubka,  a dalších jak pražských, tak regionálních autorů.

        
 

 

ratata bum, teď se to snad objeví